Problem z włosami – jak mu zaradzić?

Na początku możemy nie zwrócić uwagi na fakt intensywnie wypadających włosów. Tego problemu nie da się jednak lekceważyć przez długi czas, gdyż przerzedzenie się włosów w końcu daje o sobie znać, a pojawiająca się łysina również nie wygląda zbyt estetycznie. Dla tych, dla których wyjątkowo liczy się dobry wygląd w biznesie lub też nie chcą dać za wygraną i chcą na powrót móc cieszyć się pięknymi włosami, najlepszym rozwiązaniem będzie taki specjalista jak trycholog. Zajmuje się on tak naprawdę wszystkim, co związane z włosami oraz z chorobami skóry głowy. Możemy więc liczyć na to, że pomoże nam on zatrzymać proces utraty włosów.

 

Powody wypadania włosów mogą być bardzo różne

 

Włosy mogą wypadać ze względu na niewłaściwą pielęgnację, częste ich farbowanie w nieodpowiedni sposób lub też poprzez używanie zbyt drażniących kosmetyków. Powodem może być też prowadzony styl życia, zła dieta, która jest uboga w potrzebne organizmowi witaminy i pierwiastki. Niszczycielski wpływ może też mieć stres oraz używki. W końcu, wypadanie włosów może mieć swoje uwarunkowanie genetyczne. W przypadku mężczyzn powodem może być też spora ilość testosteronu, który bardzo osłabia cebulki, sprawia, że włosy stają się coraz cieńsze i delikatniejsze, a w konsekwencji tego szybko wypadają.

 

Wizyta u trychologa czasem może okazać się strzałem w dziesiątkę

 

Koszt takiej wizyty zaczyna się zazwyczaj od kwoty około stu złotych, najprawdopodobniej zostanie nam zaproponowana pewna terapia zaradcza, której skuteczność będzie można ocenić w czasie. Już podczas pierwszej wizyty możliwe jest do przeprowadzenia specjalne badanie skóry głowy, które jest niesamowicie pomocne podczas procesu diagnostyki problemu. Specjalistyczne gabinety trychologiczne spotyka się coraz częściej, co prawda trycholog nie jest lekarzem, ale w wielu przypadkach jego pomoc może się okazać naprawdę nieoceniona.