Codzienna praca zamiatarek ulicznych

Pojazdy te często można spotkać w przestrzeni miejskiej, za pewne ze względu na fakt, że są one odpowiedzialne za utrzymanie dróg i chodników w odpowiedniej czystości. W przypadku pojazdów, które w ten sposób poruszają się w przestrzeni miejskiej bardzo ważne jest to, aby były to maszyny zwrotne, kompaktowe, ale i działające z dużą efektywnością. Takie są chociażby zamiatarki, jakie prezentuje Terberg Matec. W szczególności warto zwrócić uwagę na zamiatarki, które posiadają napęd elektryczny. To zdecydowanie najnowocześniejsze rozwiązanie, które dodatkowo jest bardzo przyjazne dla środowiska. To bardzo ważne, aby zamiatarki spełniały określone normy, które odnoszą się do zanieczyszczenia środowiska.

Czy zamiatarki można serwisować?

Naprawa zamiatarek oczywiście jak najbardziej jest możliwa, trzeba jednak znaleźć odpowiednią firmę, która się jej podejmie. Niejednokrotnie naprawa zamiatarek wiąże się z koniecznością zamówienia odpowiednich części zamiennych- to jednak również nie powinno być zbytnio problematyczne. Warto zwrócić uwagę na fakt, że pojazdy te muszą sprawnie działać każdego dnia przez pełne 8 godzin pracy. Najczęściej należą do pojazdów bezawaryjnych, które dobrze się prowadzi nawet przez tak długi czas.

Sprzątanie na wysokim poziomie

Zamiatarki przede wszystkim mają za zadanie zamiatać, szczotkować i odpylać drogi i chodniki miejskie. Stąd też dwie duże, czołowe szczotki obrotowe, które mogą poruszać się niezależnie od siebie i którymi można sterować dzięki umieszczeniu ich na specjalnych siłownikach hydraulicznych. Sprzątanie to jednak nie tylko zamiatanie, ale i możliwość mycia wartkim strumieniem wody pod ciśnieniem. Usuwaniem większych zanieczyszczeń może się natomiast zająć odkurzacz o dużej mocy. Z jego wykorzystaniem można pozbyć się chociażby liści z drogi. Zamiatarki posiadają w swoim wnętrzu zbiornik na czysta wodę użytkową, a także na tę już zużytą. To wysokiej klasy sprzęt doskonale sprawdzający się w praktyce. Taki, który kupuje się na lata użytkowania.