Masaż w biurze- czy to naprawdę ma sens?

Praca przed komputerem przez wiele godzin każdego dnia ma niestety bardzo często swoje przykre konsekwencje, a zazwyczaj dotyczą one bólu pleców, karku oraz kręgosłupa w różnych jego odcinkach. Przyjmowana przez nas postawa za biurkiem nie jest naturalna, dodatkowo wykonując pracę przed komputerem całe nasze ciało sztywnieje i niemalże zastyga bez ruchu, co pogłębia uczucie zmęczenia i bólu. Sztywniejący kark oraz plecy można jednak skutecznie masować tak, aby niwelować wpływ przyjmowanej przez nas przez wiele godzin wadliwej postawy. I tutaj z pomocą przychodzi masaż relaksacyjny, który może być wykonywany jako szybki- bo trwający jedynie kwadrans czasu- masaż biurowy. Ta nowa, bardzo pomysłowa usługa świadczona przez gabinety fizjoterapeutyczne doskonale wpisuje się w korporacyjny styl życia, jaki wielu z nas prowadzi. Jest to szybki masaż, na który może pozwolić sobie każdy- dyrektor jak i szeregowy pracownik. Każdy, kto chce zatroszczyć się o swoje zdrowie i kto chce poprawić sobie samopoczucie w pracy.

Jak wygląda masaż biurowy w praktyce?

Masaż w biurze ma tę ogromną zaletę, że nie musimy umawiać się na niego dodatkowo po pracy, a więc możemy tym samym zaoszczędzić cenny czas. Tym bardziej, że tego rodzaju masaż najlepiej sprawdza się na dłuższą metę, a więc powinien być wykonywany z określoną regularnością. Na sesję masażu biurowego umawiamy się w fizjoterapeutą w swoim własnym miejscu pracy na godzinę- wtedy, kiedy akurat mamy zaplanowaną przerwę śniadaniową lub obiadową. Ze względu na ograniczony czas, podczas masażu stosowane są najefektywniejsze techniki relaksacyjne tak, aby całość zajęła nie więcej jak kwadrans czasu. Do sesji masażu nie trzeba się w żaden sposób przygotowywać. Jest to bowiem masaż wykonywany przez ubranie, co również jest bardzo wygodne i pozwala zaoszczędzić czas. Zanim masaż się rozpocznie, fizjoterapeuta konsultuje z pacjentem miejsca, na które najlepiej byłoby zwrócić uwagę podczas wykonywania masażu- a więc te partie ciała, które są najbardziej obolałe i na które chcielibyśmy najmocniej zadziałać. Można powiedzieć, że masaż biurowy nastawiony jest na efektywność- fizjoterapeucie zależy bowiem na tym, aby w krótkim czasie uzyskać jak najlepsze efekty. Masaż jest wykonywany na specjalnym krześle.

Co nam daje taki masaż?

Masaż pozwala się zrelaksować i na chwilę oderwać od obowiązków. Pracując wiele godzin za biurkiem całe nasze ciało sztywnieje, spowolniony zostaje metabolizm, a także nasz układ krążenia nie pracuje aż tak efektywnie. Pojawia się nieprzyjemne sztywnienie mięśni i dolegliwości bólowe związane z tym, że niejako zastygamy w jednej pozycji, która nie jest do końca naturalna. Stresująca praca dodatkowo skutkuje tym, że pojawiają się silne dolegliwości bólowe w okolicy karku, kręgosłupa oraz pleców- dlatego właśnie fizjoterapeuta podczas przeprowadzania masażu biurowego najbardziej koncentruje się właśnie na tych partiach. Masaż biurowy pozwala w kwadrans się zregenerować i odpocząć, aby móc wrócić do pracy po przerwie z nową energią. Jest też pomocną techniką relaksacyjną przy bólu głowy, działa wyciszająco i odprężająco. Więcej o zaletach takiego masażu przeczytasz na https://iclb.pl/zabiegi/masaz-leczniczy/.