Kto może zaprojektować stronę internetową dla firmy?

projekt strony internetowej firmy

Firmowa strona internetowa jest już na ten moment czymś oczywistym i standardowym. Dlatego też wielu przedsiębiorców, którzy dopiero zakładają działalność niemalże od razu myśli o tym, aby sobie taką stronę stworzyć. W takim przypadku najlepiej zgłosić się do wyspecjalizowanej agencji informatycznej, która oferuje projektowanie stron www. Jednakże, warto już na początku zorientować się, jakie rzeczy będą nam potrzebne na start, już podczas pierwszej rozmowy ze specjalistą takiej agencji. Znajomość tematu na pewno okaże się nam bardzo pomocna.

Strona wyposażona w system CMS

Jeszcze kilka lat temu niektórzy przedsiębiorcy rozważali, czy stworzyć stronę, którą będzie posiadała możliwość edycji. Obecnie, tworzone na sztywno strony HTML praktycznie nie są już praktykowane, a strony wyposażone w system CMS są standardem. Dzięki posiadaniu strony edytowalnej, możemy samodzielnie zalogować się do panelu administracyjnego strony i wprowadzić tam zmiany odnośnie niektórych elementów graficznych czy też umieszczonych na stronie tekstów. Strony, które nie posiadają systemu CMS mogą być modyfikowane tylko i wyłącznie poprzez wprowadzenie zmian w kodzie przez informatyka. Jeśli więc wiemy już, że strona musi mieć możliwość edycji, kolejną ważną informacją jest to, jak ten system może wyglądać, gdyż to bardzo mocno wpływa na cenę. Do wyboru będziemy mieć dwie możliwości.

Rozwiązania ogólnodostępne i te dedykowane

Tworzenie stron internetowych może przebiegać dwojako. Pierwszą i znacznie prostszą, a także tańszą opcją jest projektowanie stron internetowych w oparciu o darmowy, ogólnodostępny system CMS, który można zaadaptować do własnych potrzeb. Można go określić mianem darmowego silnika, który stanowi zaplecze strony i umożliwia dokonywanie na niej zmian. Alternatywnym rozwiązaniem są dedykowane, autorskie systemy CMS, które są tworzone przez wyspecjalizowane w tej tematyce firmy informatyczne. Zazwyczaj koszt skorzystania z takiego dedykowanego silnika zaczyna się od kilku tysięcy złotych netto. Mamy jednak znacznie większy wpływ na to, jakie elementy strony będą edytowalne i jak będzie wyglądała grafika, jaki będzie układ strony, a także jakie dodatkowe funkcje będą na niej dostępne. Autorski CMS jest bezpieczniejszy, gdyż dostęp do jego kodu ma jedynie firma, która go tworzyła. W przypadku takich darmowych CMS-ów jak WordPress, kod jest dostępny dla wszystkich.

Co wybrać? Dla każdego coś innego

Jeśli nie mamy specjalnie wygórowanych wymagań, co do zawartości strony i chcemy, aby pełniła ona funkcję wizytówki- absolutnie wystarczającym rozwiązaniem będzie strona oparta o darmowy silnik. Jeśli natomiast nasze wymagania są większe, chcemy w ramach strony stworzyć coś niestandardowego- pozostają nam rozwiązania dedykowane. Warto więc rozważyć, jak mocno chcemy w taką stronę zainwestować i jaką funkcję docelową ma ona spełniać. Jej stworzenie może się nam wydawać kosztowne, ale powinniśmy to potraktować jako inwestycję na przyszłość, która może kiedyś się zwrócić.

Gdzie zamówić stronę internetową? Zobacz ofertę https://brandbay.pl/projektowanie-stron-www