Jak założyć stronę internetową dla firmy?

zakładanie strony internetowej

Nowa działalność gospodarcza to świetna okazja do tego, aby rozpocząć kampanię promocyjną w sieci, a do tego niezbędna jest strona internetowa dla firmy. Biznesy, które dopiero pojawiły się na rynku zazwyczaj nie dysponują bardzo dużym budżetem na cel stworzenia takiej strony, ale też bardzo często nie mają wygórowanych wymagań. Na start odpowiednia może się okazać zwykła, najprostsza z możliwych, strona internetowa typu wizytówka. Na takiej stronie możemy zamieścić wszystkie podstawowe informacje o ofercie firmy wraz z danymi kontaktowymi. Już tyle może wystarczyć do tego, aby zaistnieć ze swoją działalnością w sieci.

Gdzie stworzyć taką stronę? Warto wybrać dobrą agencję

Jeśli nie mamy żadnych umiejętności związanych z programowaniem, najprawdopodobniej taką stronę będzie musiała dla nas wykonać jakaś doświadczona firma informatyczna i do takiej najlepiej będzie się nam zgłosić. Pamiętajmy bowiem, że w takich miejscach pracują specjaliści z różnych dziedzin, będą więc w stanie doradzić nam nie tylko w kwestiach grafiki, zgodności strony z user experience, ale też będą w stanie udzielić nam wskazówek od strony marketingowej. Warto jednak wiedzieć o tym, że strona www może zostać stworzona w dwojaki sposób. Jedną opcją jest zaprogramowanie jej od początku do końca pod nasze wytyczne. Zazwyczaj w takim przypadku firma proponuje nam swój własny, dedykowany dla naszego biznesu system CMS, który będzie można w pełni dostosować do naszych wymagań. Musimy jednak mieć na względzie to, że takie rozwiązanie będzie droższe, a koszt stworzenia takiej strony zaczyna się od kilku tysięcy złotych wzwyż. Jest to jednak tak naprawdę jedyna opcja w sytuacji, kiedy chcielibyśmy mieć na stronie jakieś mniej standardowe elementy: wyszukiwarkę, system rezerwacji, jakiś kalkulator zamówień czy też konta dla użytkowników. Wówczas taka funkcjonalność jest poddawana dodatkowej wycenie i programowana od zera.

A jak założyć stronę internetową, aby ograniczyć koszty?

Inną opcją jest dostosowanie już dostępnego, darmowego rozwiązania, a więc stworzenie strony na silniku open source, na przykład takim jak WordPress. W ramach tego silnika możemy podpiąć własny szablon grafiki i layoutu strony, ale możemy też kupić taki szablon lub skorzystać z bardzo wielu darmowych, jakie znajdują się bezpośrednio już w samym WordPressie. To rozwiązanie będzie znacznie tańsze i sprawdzi się w momencie, kiedy chcielibyśmy stworzyć jak najprostszą stronę, która będzie zawierała podstawowe informacje o naszej firmie. W ramach platformy można stworzyć stronę w formie galerii prac z portfolio, można stworzyć stronę typu one page o korporacyjnej stylistyce, uda się nam stworzyć także coś na kształt portalu informacyjnego, a także stronę będącą blogiem, na którym regularnie będą pojawiały się nowe wpisy. Możliwości jest tutaj wiele, ale w porównaniu do tworzenia dedykowanej aplikacji- są one w jakiś sposób ograniczone. Wiele wobec tego zależy od naszych potrzeb oraz oczekiwań, co do tego, jak nasza strona firmowa powinna wyglądać.