Gdzie w Krakowie wynająć biuro?

wynajem biura

Kraków jest miastem, które daje nam naprawdę bardzo wiele różnych możliwości wynajmu przestrzeni biurowej. Po pierwsze ze względu na fakt, że jest to miasto duże, szybko się rozwijające, w którym w ostatnich latach wykonanych zostało bardzo wiele inwestycji deweloperskich, związanych z budową ogromnych kompleksów biurowych. Nowe inwestycje to możliwość posiadania komfortowego biura dostosowanego do potrzeb. Jednakże, Kraków ma także do zaoferowania coś jeszcze innego- budynki historyczne, które zazwyczaj są zlokalizowane w samym centrum miasta, w których również często znajdziemy przestrzeń biurową do wynajęcia. Jakie rozwiązanie jest lepsze i gdzie wynająć biuro, z którego naprawdę będziemy zadowoleni?

Wynajem biura w historycznej części miasta

Bezsprzecznie, wynajem biur w ścisłym centrum wiąże się ze sporym kosztem, który przede wszystkim winduje lokalizacja. Jest ona w takim przypadku określana jako prestiżowa, a za taki prestiż trzeba trochę zapłacić. Tym samym firma może pozytywnie kształtować własny wizerunek, jeśli zdecyduje się na najem w takiej okolicy. Ta lokalizacja niesie jednak ze sobą jeszcze inne konsekwencje, a mianowicie te związane z ograniczeniem, co do miejsc parkingowych. W ścisłych centrach miast wszędzie są parkometry, możemy więc mieć problem z zapewnieniem miejsc parkingowych dla naszych pracowników oraz gości.

Niewątpliwą zaletą takiego lokalu jest to, że miejsce, w którym się znajduje posiada swój niepowtarzalny klimat. Dyskusyjną kwestią jest standard takiego lokalu, gdyż wiele zależy od tego, kiedy dokładnie dana kamienica przechodziła remont generalny. Pamiętajmy o tym, że w przypadku budynków zaklasyfikowanych jako zabytek, wcale nie jest tak łatwo przeprowadzić remont- na każdą, nawet najdrobniejszą zmianę trzeba uzyskać pozwolenie konserwatora zabytków.

Oczywiście, w historycznej części miasta zdarzają się też budynki z duszą, w przypadku których ten standard jest wysoki. Takie są chociażby biurowce typu Herbewo oraz inne, zlokalizowane w tej części miasta. Trzeba jednak przyjąć, że cena będzie tutaj podyktowana tą lokalizacją, przez co być może trzeba będzie zrezygnować z większego metrażu czy też innych udogodnień.

Wynajem w nowych biurowcach

Są to biura udostępniane w ramach ogromnych, przeszklonych molochów, gdzie takich firm jak nasza może być nawet kilkadziesiąt. Wszystko jest nowe, dostosowane do bieżących trendów, ale na pewno nie można tutaj mówić o takim klimacie, z jakim mamy do czynienia w przypadku budynków historycznych. Zazwyczaj, takie biurowce lokowane są poza centrum, gdyż wymagają odpowiedniej ilości przestrzeni. W przypadku takiego wynajmu nie powinniśmy mieć jednak aż takiego problemu z miejscami parkingowymi, co stanowi jedną z zalet takiego rozwiązania. Bardzo często uda się nam też wynająć lokal z pełnym wyposażeniem, gotowy do tego, aby niemalże od zaraz móc zacząć w nim pracę. Musimy więc zastanowić się, jaki typ biura bardziej odpowiada naszym preferencjom i zadecydować, gdzie szukać biura idealnego dla siebie.

Masz więcej pytań? Zadaj je. Odwiedź: https://www.herbewo.krakow.pl/kontakt/