W jaki sposób możemy walczyć o odszkodowanie?

sąd młotek

Wypadki po prostu się zdarzają- zarówno te w pracy jak i wypadki komunikacyjne. Czasem jednak konsekwencje z nimi związane są naprawdę bardzo poważne, a co za tym idzie uzasadnione jest, że chcielibyśmy uzyskać odszkodowanie z płaconego przez nas ubezpieczenia.

Wychodzimy bowiem z założenia, że to ubezpieczenie właśnie po to jest, abyśmy w takiej sytuacji życiowej mogli z niego skorzystać. Być może taka zapomoga finansowa jest nam bardzo potrzebna, gdyż nie jesteśmy zdolni do wykonywania swojej dotychczasowej pracy. Czasem bardzo istotne jest też dla nas to, abyśmy uzyskali zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji, jaką obowiązkowo musimy przejść, aby móc wrócić do zdrowia. Zapoznajemy się więc z całą procedurą wnioskowania o uzyskanie świadczenia, kompletujemy dokumenty i czekamy na decyzję, jaką ma wydać ubezpieczyciel. Po czym- niestety przychodzi do nas decyzja odmowna. Zaskakuje nas fakt, że ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania, co dalej możemy zrobić w takiej sytuacji? Kiedy minie pierwszy szok i rozczarowanie, warto zorientować się, jakie nam w takiej sytuacji pozostały możliwości działania.

Możemy podjąć słuszną walkę o wypłatę należnego nam odszkodowania

W wielu przypadkach osobom poszkodowanym w końcu udaje się dopiąć swego i uzyskać wypłatę z odszkodowania- walka może jednak nie być taka łatwa. Konieczna jest jednak pewna konsekwencja. Pierwszą rzeczą, jaką możemy zrobić zastanawiając się co dalej, jest odwołanie się od decyzji, jakie składamy u ubezpieczyciela. Wówczas ponownie rozpatrzy on nasz przypadek. Jeśli natomiast i to nie pomoże, a nadal wydaje się nam, że wypłata odszkodowania się nam należy- możemy zgłosić sprawę do Rzecznika Finansowego. Tutaj jednak musimy się uzbroić w cierpliwość- nie mniej jednak jego odpowiedź zawsze jest bardzo obszerna, rzeczowa i solidnie uzasadniona. W ostateczności, zawsze pozostaje nam dochodzenie swoich racji w sądzie, a więc musielibyśmy za pewne skorzystać z usług jakiegoś doświadczonego prawnika. Konieczna bowiem będzie jakaś reprezentacja naszych interesów przed sądem. Takie sprawy mogą się dość mocno rozłożyć w czasie, na co powinniśmy być przygotowani, wiążą się też z kosztami.

Czy można w jeszcze jakiś inny sposób walczyć o swoje?

Czasem jesteśmy wprost przekonani, co do tego, że mamy rację i że wypłata z odszkodowania absolutnie się nam należy. Innym razem- odmowa wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela może wzbudzić w nas wątpliwości, co do tego, czy faktycznie takie odszkodowanie się nam należy. Jeśli więc nie do końca mamy pewność- warto udać się do firmy, która specjalizuje się w kwestiach pozyskiwania odszkodowań. Specjalista tam zatrudniony będzie mógł szczegółowo zapoznać się ze wszystkimi dokumentami, będzie mógł udzielić nam porad i wskazówek, ale co najważniejsze- będzie w stanie szczerze zaopiniować, czy mamy szansę na wygraną i czy warto podejmować kolejne kroki, aby dochodzić swoich racji. Jeśli tak- na pewno zaoferuje nam wsparcie w tej kwestii i krok po kroku przedstawi, w jaki sposób możemy walczyć o swoje. Zawiłości prawne często mogą sprawiać, że niejednokrotnie trudno jest się nam rozeznać w sytuacji- wtedy najlepiej zaufać komuś, kto się na takich kwestiach zna.

Potrzebujesz pomocy z odzyskaniem odszkodowania? Sprawdź: http://armedlaw.pl/faq/