Idealny obiekt konferencyjny- jak taki znaleźć?

Spotkanie biznesowe, szkolenie, konferencja- wszystkie t eventy wymagają odpowiedniego miejsca i oprawy, która sprawi, że będą udane. Dlatego też przy okazji takich imprez osoby odpowiedzialne za ich organizację biorą pod uwagę sale zlokalizowane nie tylko w centrum miasta, ale coraz częściej także obiekty znajdujące się na przedmieściach. Otoczenie przyrody i natury sprzyja skupieniu i pozwala lepiej skoncentrować się na prezentowanych i omawianych treściach. Rozbudowane kompleksy hotelowe stwarzają także wiele możliwości na wspólną integrację, która podczas takich imprez również jest bardzo ważna. W jaki sposób najlepiej zaplanować wyjazdy integracyjne i jak sprawić, aby integracja pracowników i różnych środowisk przebiegała jak najlepiej?

Kameralne spotkanie firmowe czy konferencja o dużym zasięgu?

W zależności od tego, jak duża impreza jest planowana- pod takim kątem warto przeszukiwać dostępne obiekty w interesującej nas lokalizacji. Tematyczne warsztaty dla pracowników firmy mogą odbyć się w mniejszej sali konferencyjnej, sali kominkowej czy nawet oranżerii. Ważne, aby była ona przystosowana do takich spotkań i miała odpowiednie wyposażenie, a także klimatyzację. Tymczasem, większe konferencje, gdzie zapraszanych jest kilkudziesięciu czy nawet kilkuset gości to nie lada wyzwanie organizacyjne. Wówczas trzeba skupić się mocno na poszukiwaniach sali, która będzie odpowiednia dla tak dużej ilości osób. Rozbudowane kompleksy hotelowe dysponują także miejscami noclegowymi dla uczestników pojawiających się na evencie z daleka, nawet z całej Polski czy zza granicy. Renoma obiektu bardzo mocno wpływa na to, jak cały event będzie odbierany przez uczestników imprezy.

Firmowe wyjazdy integracyjne- co zaplanować dla uczestników?

Wyjazdy integracyjne dla firm mogą obfitować w wiele ciekawych atrakcji, zwłaszcza jeśli są zaplanowane na miesiące letnie. Z pewnością warto rozważyć różne okazje do wzajemnego poznania się i nawiązania interakcji.

 

  • Firmowe wyjazdy integracyjne organizowane w hotelach utrzymanych w wysokim standardzie to często okazja do skorzystania z zabiegów strefy SPA, a także ze strefy mokrej- basenu, jacuzzi i sauny.
  • Doskonałym pomysłem są zajęcia integracyjne organizowane w terenie, na świeżym powietrzu. Wiele zależy od tego, jakie możliwości w tym temacie stwarza nam wybrany obiekt. Niektóre kompleksy hotelowe znajdujące się przy jeziorach lub nad stawem czy zalewem to okazja do uprawiania sportów wodnych. Otoczenie lasu to pretekst do zawodów sportowych, a także rekreacji w formie przejażdżek rowerowych.
  • Wzajemna integracja jest możliwa podczas specjalnej imprezy, dyskoteki z karaoke, pikniku lub wspólnego grilla.
  • Niektóre obiekty dysponują dodatkowymi rozrywkami jak własna kręgielnia czy możliwość organizacji specjalnych wieczorków tematycznych, na których będzie panowała znacznie mniej formalna atmosfera. Takie wieczorki można połączyć z degustacją serów lub tez win, jeśli hotel daje taką możliwość.